Mgr. David Oplatek

Povolání: sociální a komunitní pracovník, zastupitel MČ Brno-střed
Věk: 43 let
Stav: ženatý

Politická příslušnost: Strana zelených (SZ), spolupředseda Městské organizace Zelených

Pocházím z Valašska. Do Brna jsem přišel před více než dvaceti lety kvůli studiu. Absolvoval jsem magisterský obor Sociální práce a sociální politika na Fakultě sociálních studí Masarykovy univerzity. Začínal jsem jako terénní sociální pracovník v romském středisku Drom. Sedm let jsem vedl Občanskou poradnu Brno. Nyní mám na starosti rozsáhlý komunitní projekt Barvy brněnského Bronxu. Více než patnáct let žiju na Bratislavské ulici.

Kandiduji na společné kandidátce Zelených, Pirátů a hnutí Žít Brno. Ve volbách chci zúročit profesní zkušenosti ze sociální oblasti i zkušenosti z praktické politiky, které jsem nabyl v uplynulých dvou volebních obdobích, kdy jsem působil jako radní i jako opoziční zastupitel

Do voleb jdeme s vizí zelené a férové městské části.

Zelenou máme na mysli nejen co nejlepší péče nejen o zeleň, ale i o zdravý život. Radnice musí umět reagovat na vlny veder a sucha, které nás opakovaně sužují. V našem programu najdete recept na to, jak vytvářet město, které odolá klimatické krizi.

A férové město je pro nás takové, které pamatuje na všechny lidi, kteří v něm žijí – na seniory, handicapované, na děti a dospívající, na lidi nemajetné i na cizince. Město, které je schopné zohlednit jejich potřeby a snaží se, aby mohli užívat všechny možnosti, které Brno nabízí.

Kontakt:

Mail: david.oplatek@zeleni.cz
Telefon: 725 741376