Jenda Perla

Povolání: marketingový manažer firmy Dataweps
Věk: 31 let
Stav: ženatý

Politická příslušnost: Strana zelených (SZ), člen celostátního předsednictva strany a Rady krajské organizace

Jmenuji se Jenda Perla a již přes pět let bydlím v Masarykově čtvrti na dohled od Kraví hory. Tahle část Brna mi pro život přijde naprosto úžasná. Není v ní enormní zatížení dopravou, je zde park i les a není to daleko od centra města.

V Brně jsem se narodil, vystudoval jsem gymnázium a mediální studia a žurnalistiku na Fakultě sociálních studií MU. Od vysoké školy mě zajímá prostředí startupů, online podnikání a inovací. Zaměřuji se na marketing, pracoval jsem v jednom z nejúspěšnějších brněnských startupů Y Soft, nyní pomáhám expandovat datové firmě Dataweps. Mnoha startupům jsem konzultoval jejich marketing či pomáhal s marketingovou strategií.

V roce 2018 jsem se stal členem celostátního Předsednictva Zelených, předtím jsem působil jako spolupředseda krajské organizace. Mými tématy jsou sport, podpora sportování dětí a mládeže, rekreačního a volnočasového sportu a dále podpora inovací a podnikání. Dostatek míst pro sport a trávení volného času s rodinou je také mým tématem pro Brno-střed.

Ve volném čase se věnuji florbalu. Jsem bývalý hráč, rozhodčí a člen celostátní Komise marketingu a propagace České florbalové unie, nyní jsem členem Komise marketingu Jihomoravské florbalové unie. Již čtvrtým rokem spoluorganizuji a moderuji akce slam poetry v Brně.

Kontakt:

Mail: jenda.perla@zeleni.cz