Mgr. Jasna Flamiková

Povolání: místostarostka MČ Brno-střed, zakladatelka obchodů Nadace Veronica
Věk: 49 let

Politická příslušnost: Strana zelených (SZ)

Vystudovala jsem ochranu životního prostředí na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Po mateřské jsem pracovala jako ředitelka Nadace Veronica, kde se mi podařilo založit síť Obchodů Nadace Veronica, které vrací použité věci zpátky do života. Ve Straně zelených působím od roku 2004, třetí volební období jsem zastupitelkou městské části Brno-střed. Mezi mé výrazné počiny v této roli v minulosti patřila snaha o transparentnost radnice či zorganizování celostátní petice proti hazardu v roce 2008. Tato petice stála u zrodu dalších aktivit vedoucích k omezení hazardu.

Od posledních voleb jsem místostarostkou Brna-středu pro dopravu, obchod, služby a životní prostředí. Projekty a problémy projednávám a řeším ve spolupráci s dotčenými obyvateli. Na Brně-střed jsem se zasloužila o zlepšení péče o zeleň, výsadbu nových stromů a revitalizaci několika parků. Obnoveny byly například park na Křídlovické/Zahradnické, který získal ocenění v soutěži Park roku, parčík na Dřevařské/Botanické nebo park na Mendlově náměstí s veřejnými toaletami. Na Poříčí jsem nechala vysadit habrovou protihlukovou stěnu, uvedla jsem v život program adopce zeleně. V koordinaci s dalšími subjekty se mi podařilo omezit černý výlep v centru města a dosáhnout zlepšení stavu přednádražního prostoru. Prosadila jsem umisťování barevných kontejnerů zájemcům přímo do domů pro usnadnění třídění a pilotní projekt sběru bioodpadu. Nastartovala jsem oživení a rozvoj Zelného trhu a zvýhodnění místních zemědělců a producentů. Nastavila jsem omezení používání herbicidů při úklidu chodníků, většina území Brna-střed se tak již uklízí zdravěji. Realizovala jsem projekt Bezpečné cesty do škol. Prosadila jsem také opravy cestní sítě na Kraví hoře, některé cykloobousměrky a opatření ke zklidňování dopravy. S velkou péčí jsem se věnovala přípravě rezidentního parkování a jeho projednání s veřejností tak, aby bylo vstřícné k lidem.

Jsem členkou Českého svazu ochránců přírody, správní rady Nadace Veronica, Rady Veřejné zeleně města Brna a čestnou členkou Spolku absolventů a přátel Masarykovy univerzity.

Jsem nadšenou cyklistkou, zahrádkářkou, příznivkyní osobního rozvoje a zimního koupání. Ráda čtu, luštím sudoku, chodím do přírody a do divadla.

Kontakt

Mail: jasna.flamikova@gmail.com
tel: +420 775120616
Facebook