JUDr. Michal Závodský

Povolání: zaměstnaný advokát, 2014 – 2018: zastupitel MČ Brno-střed
Věk: 38 let
Stav: svobodný

Politická příslušnost: bez PP

S Brno-středem jsem pevně provázán už od svých „počátků“: narodil jsem se na Obilním trhu, vyrůstal a bydlím v Masarykově čtvrti – navštěvoval jsem zde základní školu na nám. Míru, Biskupské gymnázium na Barvičově a nakonec chodil přes Kraví horu na Právnickou fakultu MU. Proto danou lokalitu dobře znám a záleží mi na ní.

Po vysokoškolských studiích jsem zakotvil v advokacii a od r. 2007 jsem tzv. zaměstnaným advokátem v AK Stejskalová & Blechová na Heršpické.

O veřejné dění v Brně se zajímám od roku 2001, kdy jsem byl jedním ze zakládajících členů Občanského sdružení Masarykova čtvrť (od roku 2006 pak předsedou), které velmi aktivně věnuje stejnojmenné čtvrti – pořádá zde různé akce (kupř. v rámci Ukliďme Česko nebo v bývalém vojenském areálu na Lerchově) a stará se o rozvoj a ochranu jejího genia loci.

Soustřeďuji se rovněž na problematiku otevřené veřejné správy i samosprávy a možnosti zapojování veřejnosti do rozhodování, aby obyvatelé měli reálný podíl na správě svého okolí. Mnohokrát jsem se přesvědčil, jaké to je, když radnice jde proti vlastním obyvatelům nebo je opomíjí. Proto jsem rád, že naopak během volebního období 2014 – 2018, kdy jsem měl tu čest být zastupitelem Brna-střed, se konala řada veřejných debat (z mého okolí kupř. využití bývalé vojenské jídelny na Žižkově, řešení oblasti mezi Preslovou a Neumannovou, využití bývalého vojenského areálu na Lerchově).

Díky svým pracovním zkušenostem znám problematiku jak sektoru neziskového, tak podnikatelského a nyní k tomu přibyly čtyři roky zkušeností ze zastupitelování, kde jsem mj. dva roky vedl stavební komisi (a hlídal, aby nevznikl žádný necitlivý developerský objekt, stejně jako, aby městská část vyžadovala energetické úsporné budovy a využití šedé vody nebo pamatovala na nabíjení elektroaut nebo dostatek zeleně).

Zastupitelem jsem byl vedle svého normálního zaměstnání, tedy většinou „po práci“, kdy jsem se zaměřil i na téma nelegálních reklamních zařízení (zejména billboardů), které doslova zaplevelovaly veřejný prostor a kdy u nás za uplynulé 3 roky výrazně poklesl jejich počet. Vedle toho se zajímám o zkulturnění veřejného prostoru obecně – boj proti černému výlepu, rekonstruování poškrábaných přístřešků MHD, obnova a rozšíření zeleně, budování šlapákových chodníků na místě vyšlapaných zkratek, doplňování košů atp. V Brně jsem znám jako bojovník proti předimenzovaným developerským projektům a nejednou mě kvůli radě a pomoci vyhledají sousedé, nešťastní z toho, co vedle nich má vyrůst.

Více o mně z dřívějška si můžete přečíst ZDE nebo o malých „přidružených“ aktivitách coby zastupitele ZDE.