Mgr. Pavla Lukešová

Povolání: kulturní manažerka
Věk: 32 let
Stav: vdaná, 3 děti

Politická příslušnost: Strana zelených (SZ), místopředsedkyně Základní organizace Brno-střed

Narodila jsem se a vyrůstala v Brně, po gymnáziu jsem nejprve vystudovala hudební manažerství na Janáčkově akademii múzických umění a poté navazující magisterský obor management v kultuře na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity.

Již přes 12 let se pohybuji v kulturní sféře, pracovala jsem jako manažerka festivalu Expozice nové hudby, produkční Mezinárodního festivalu Janáček 2010 a  marketingová manažerka pro Mahenovu činohru v Národním divadle Brno. Poslední čtyři roky jsem ve službách města Brna coby úřednice na Odboru kultury.

V Brně-střed bydlím již 11 let a během mateřské dovolené jsem dospěla k rozhodnutí, že se chci zapojovat do věcí veřejných a mít vliv na prostředí, ve kterém vyrůstají moje děti. S kolegy jsme v roce 2010 založili občanské sdružení Brnění a necelý rok poté se nám podařilo zabránit výstavbě garáží pod Zelným trhem. V témže roce (2011) se začala bouřit také brněnská kulturní veřejnost kvůli ohlášeným plošným škrtům v kultuře, pořádaly se debaty, demonstrovalo se a nakonec z toho vznikla veřejná iniciativa Brno kulturní, kde se s kolegy již sedmý rok snažíme po krůčcích vylepšovat kulturní politiku města Brna prostřednictvím propojování politické reprezentace s nezřizovanou kulturní sférou.

Mimo kulturu jsem se také nějakou dobu věnovala ochraně spotřebitele na finančních trzích a pomáhala jsem rozvíjet projekt Finemon.cz; co by matka školkových dítek jsem se snažila o záchranu Mateřské školy Biskupská a jako vášnivá klavíristka jsem spolu s kamarády do Brna přenesla a již šestý rok udržuji projekt pian na ulici pod názvem Klavíry pro Brno.

Čemu se chci v komunální politice věnovat:

Děti jsou budoucností naší čtvrti. Chci se zasadit se o to, aby se zde rodinám žilo čím dál lépe. Ať už jde o dostupnost školek či obdobných zařízení i pro mladší než tříleté děti, podporu zkrácených úvazků, zdravější stravování nebo bezpečné cesty do škol a parků.

Proč byste mě měli volit?

Díky zkušenostem z úřadu i občanského sektoru naprosto přesně vím, jak fungují úřednické a politické procesy, a umím tak snadněji vyjednat rychlejší prosazení změn či zavedení nových projektů.

Kontakt:

Mail: pavla.spurna@gmail.com
Tel: +420 777 649 783