Robin Stria, DiS.

Povolání: organizátor komunit, vedoucí komunitního centra
Věk: 28 let
Stav: svobodný

Politická příslušnost: Strana zelených (SZ)

V Brně jsem začal studovat v roce 2010 a zamiloval jsem si město tak, že jsem zde začal pracovat a realizovat zde svoje sny. Po studiích jsem začal pracovat v nevládním sektoru a velmi mě zajímala bytová situace. Na většině svých praxí jsem byl v romských organizacích po městě. Věděl jsem, že svoje opravdové životní povolání nacházím v práci na vybudování přátelských vztahů mezi majoritou a Romskou komunitou.

Politicky aktivní jsem začal být až v době kdy jsem se podílel na přípravě zákona o sociálním bydlení v rámci jednoho z participativního projektů, který jsme realizovali při zakládání Platformy pro sociální bydlení. Velmi jsem si uvědomil, kolik lidí je vlastně ohrožených bezdomovectvím a jaké pozitivní dopady na člověka bydlení má.

Nyní se věnuji komunitní práci v pavlačovém domě v Brně-střed. Vedu malý tým komunitních pracovníků a soustředím na jejich rozvoj. Občas školím komunitní práci přes různé projekty Úřadu vlády a podílím se na založení on-line televize jako programový ředitel.

Čemu se v komunální politice chci věnovat:

Bytová politika, systém přidělování státních/obecních bytů

Věci, které budu prosazovat:

  • Revitalizace bytového fondu
  • Podpora bydlení pro mladé, seniory, bohaté i chudé
  • Bydlení pro všechny bez rozdílů

 

Kontakt:

Mail: robinstria2846@gmail.com
Tel: +420 777 886 092
Facebook