17. 10. 2019

V lednu 2019 jsme poukázali na zavřenou parkovací plochu na Obilním trhu, zatímco všude okolo bylo autům dovoleno stát i na chodnících a kvůli opravám nedalekých ulic by se další dočasná místa hodila. A co se od té doby změnilo? Nic, brána je stále uzamčená,resp. otevřená jen pro nějaké vyvolené osoby.


Září 2019 – stav nezměněn: parkovací plocha uzavřena a chodníky, kde by neprošel kočárek, natož člověk na vozíčku

Dosti trapně tak dnes působí video z 21. května 2018, kde tehdejší kandidátka na primátorku a současná primátorka,zastupitelka MČ Brno-střed a Jihomoravského kraje Markéta Vaňková sebevědomě prohlásila, že přece „Stačí jen málo – odemčít řetěz a otevřít bránu“ (viz videos názvem „Jak pomoci Brňanům s parkováním“).

Připomněla nám to jedna z obyvatelek Obilního trhu, když do rubriky Názory občanů říjnového Zpravodaje MČ Brno-střed sepsala věcně kritický článek upozorňující na ten rozpor mezi realitou a výrokem M. Vaňkové. Nejen k jejímu překvapení však redakční rada Zpravodaje (s jedinou výjimkou Jasny Flamikové ze Zelených) rozhodla, že příspěvek „vnímá jako osobní výzvu paní primátorce, nikoli například starostovi městské části, …“,a proto článek neuveřejnila. Ponecháme-li stranou, že redakční rada jednala spíše politicky, osobovala si právo nějak hodnotit názory obyvatel naší městské části a doslova  absurdně se vymluvila,vše hovoří o tom, že pravým důvodem bylo asi zamezit uveřejnění nelichotivého článku k současnému vedení městské části a města Brna, které si postavilo kampaň rovněž na tom, jak dobře zvládne parkování.

Korunu všemu pak nasadila ještě reakce primátorky, které městská část tento názor přeposlala. Ta svůj nepravdivý výrok z května 2018 nyní okomentovala následovně:

Čtete dobře: když vám někdo v předvolební kampani prostě zalže, pak jste vlastně vinen vy – volič, který „nevnímá sdělení v kontextu daného období“!

No a jak dlouho tedy v pojetí paní primátorky trvá „odemčít bránu a otevřít bránu“? Dlouho, předlouho:sama to najednou nerada uznává. Kdeže jsou ty loňské sněhy předvolebních slibů– toto je krutá realita: trapná pro primátorku a nepříjemná zejména pro automobilisty a chodce z okolí Obilního trhu. Zkušená zastupitelka na několika úrovních a politička najednou (?) zjišťuje, že vše trvá.

Místo aby paní primátorka uznala, že prostě přestřelila a nemluvila pravdu, tak se takto nedůstojně kroutí, vymlouvá a vlastně vytváří druhou „realitu“ ve stylu fake news a lidé zase jen čekají.