26. 8. 2020

Vzpomínáte si, jak Vám kandidátka na primátorku a nynější primátorka Vaňková (ODS) před komunálními volbami v sugestivním videu slibovala zpřístupnění parkovací plochy na Obilním trhu s tím, že stačí jen „odemčít řetěz a otevřít bránu“?

Máme skoro dva roky po volbách a stále na té ploše nezaparkuje žádné cizí „nevyvolené“ – tedy Vaše auto.

Vždy se na stav zpřístupnění po čase ptám, když tam stále vidím zavřenou bránu.

A nyní v srpnu 2020 jsem se dozvěděl, že vlastně zpřístupnění bylo už vyjednáno (sorry jako, ale nevěřím), ale plocha by se musela opravit, osadit závorami a že tyto investice do cizího majetku Městská část Brno-střed nemůže udělat. Takže nám paní primátorka vlastně lhala?

Na druhou stranu jsme dostali pochvalu za rezidentní parkování – funguje. Byť ta pochvala byla za cenu, že mou interpelaci směřovanou na radního Mandáta, bijce to za zrušení rezidentního parkování, za něj najednou vyřizoval tajemník. P.S. O tom, že na Obilňáku bude rezidentní parkování, se dle mne vědělo už v době voleb…

Posuďte si tak sami pravdivost slibu paní primátorky – nejlépe, až budete stát v nějaké z té řady kolon v poněkud nekoordinovaně rozkopaných ulicích, které Vám slibovala taky vyřešit.

JUDr. Michal Závodský
zastupitel MČ Brno-střed (nez. za Zelené)