25. 11. 2021

Městská část Brno-střed začala v říjnu 2021 posuzovat, zda neomezit pouliční hraní. První návrh pochází od nejzbytečnějšího politického korýtka pro ANO aneb uvolněné členky zastupitelky pro oblast bezpečnosti, veřejného pořádku, obchodu a služeb Ludmily Oulehlové.

Údajně je to reakce na „množství podnětů občanů týkající se obtěžování hlukem z pouliční hudební produkce v centru města“. K materiálům byla přitom přiložena jen jedna stížnost dámy, která na České kvůli hluku musí chodit volat klientům do koupelny, kde má klid. Když jsem se pídil po dalších, byla mi zaslána jedna další rok stará ze Zámečnické…

Tak na jednu stranu to chápu, i já se živím duševní prací a klid také potřebuji, ale zároveň vím, že když pracuji v centru města, tak zrovna od toho nemohu čekat vlastnosti mýtinky uprostřed lesa. To by třeba někdo, kdo pracuje u hlaváku, mohl chtít zakázat vlaky, protože pro samé troubení a brždění musí taky volat jen z koupelny. Ve stížnosti mj. zmínila, že když platí „dlaně“ (správně daně) a je patriotkou, má nárok i na klid na práci:

Na druhou stranu, když takovou logiku přijmeme, tak doufám, že zítra se ozvou všichni, kdo pracují/bydlí na hlučném Kolišti apod. a budou chtít zakázat auta, protože je ruší a musí chodit kamsi jinam volat klientům. Zdali i pak se bude uvolněná členka ZMČ BS pro oblast bezpečnosti, veřejného pořádku, obchodu a služeb tak bít za omezení autodopravy? 😉

Aktuálně se posuzuje omezení pouliční umělecké činnosti se zesilovači a repráky, a to na třech hlavních ulicích v centru celodenně a celoročně.

Smutně vtipné je i to, že původní návrh, co dokonce prošel danou „bezpečnostní“ komisí (zejména hlasy ODS, ODS, SPD, kde pro to byl i muzikant Freimuth!), hovořil o omezení pro CELÉ historické centrum, na pozdější komisi legislativní šla „rozumnější“ varianta s omezením už jen pro tři ulice: Českou, Masarykovu a Kobližnou.

 

Jaký je Váš názor na to?

Jak mám(e) pro to hlasovat (P. S. Poslední slovo bude mít zastupitelstvo města Brna, a ne my střeďáci).

Já jsem osobně na své „domovské“ legislativní komisi v listopadu navrhl, aby se nejdřív otevřela veřejná debata a až dle jejích výsledků se rozhodovalo – přinejmenším do léta tak máme na finálnější řešení čas. Uvidíme, jak se k tomu postaví radnice Brna-střed a zda opravdu diskuzi otevře, nebo ne.

JUDr. Michal Závodský
zastupitel, nz. za Zelené