24. 7. 2010

Základní organizace Strany zelených na Brně střed včera zvolila do čela kandidátky do podzimních komunálních voleb největší městské části Brna-střed ředitelku Nadace Veronica a brněnskou zastupitelku Mgr. Jasnu Flamikovou.

Brno, 22. 3. 2010

Jasna Flamiková je známá především  svým dlouhodobým nekompromisním postojem vůči hazardu nejen v ulicích Brna. Byla jednou z autorek petice proti hazardu, podílela se na zpracování návrhu nového zákona o loteriích ve skupině pro nelátkové závislosti při ministerstvu pro lidská práva a menšiny. Zákon by měl obcím přiznat kompetence k rozhodování o hazardu na jejich územích, omezit přístup k hazardu lidem pobírajícím sociální dávky a vedl by k účinné kontrole a prevenci zneužívání peněz odváděných z hazardu na veřejně prospěšné účely. Jako předsedkyni klubu zastupitelů za SZ v zastupitelstvu MČ Brno-střed se jí a jejím kolegům podařilo několikrát v tomto volebním období upozornit závažná pochybení radnice této městské části. Největším z nich byla bezpochyby kauza bývalého vojenského areálu Lerchova a neoprávněné uzavření smlouvy s Wilson properity na pronájem lukrativních pozemků v Masarykově čtvrti za 1Kč za 1m2 ročně. Kauza vyústila v trestní stíhání bývalé starostky Dagmar Hrubé a k pokutě 10 mil. Kč udělené Ministerstvem obrany za porušení podmínky nekomerčního využití převedených pozemků. Jejich aktivní vystupování bylo jedním z důvodů odchodu bývalého tajemníka Radovana Novotného z jeho funkce na Brně střed.

Jasna Flamiková ke svému zvolení říká: „Mezi naše hlavní cíle v následujícím volebním období bude dosáhnout transparentnosti u zadávání a výběru veřejných zakázek a další omezování hazardu, který zvyšuje kriminalitu ve městě. Výlohy polepené reklamou s dolary na snadné zbohatnutí a blikající poutače působí odpudivě a znehodnocují vzhled centra města. Velký prostor vidíme v polidšťování a zpříjemňování centra města tak, aby se v něm lidé cítili dobře.“

Dvojka na kandidátce je psycholog PhDr. Jan Pazdírek, který k tomu říká: „Chceme řešit dluhy na nájemném, které  v současnosti narostly do astronomické výše více než 170 mil. Kč. I z toho důvodu nás zaráží neochota preventivně pracovat s dluhy a neplatičstvím. Nechápeme, proč přes mnohá upozornění vedení radnice nepřistoupilo k přecházení vzniku dluhů na nájemném a nereaguje na vstřícné nabídky ze strany Brna na pomoc s neplatiči.“

Na třetím místě kandidátky je RNDr.Yvonna Gaillyová, CSc., ředitelka ekologického institutu Veronica, zakladatelka ekologického poradenství v ČR. Podílela se např. na vybudování pasivního domu v Hostětíně, který byl první veřejnou budovou v pasivním standardu v ČR. V současnosti je provozován jako školící středisko Centra ekologických projektů pro venkov. 

Kontakt:

Mgr. Jasna Flamiková, předsedkyně ZO SZ Brno-střed, 775 120 616 

PhDr. Jan Pazdírek, člen Rady ZO SZ Brno-střed, 777 232 844 

Celou kandidátku najdete pod tímto odkazem.