3. 5. 2018

Základní organizace Zelených Brno-střed si zvolila čelní kandidáty do letošních komunálních voleb. Kandidátku do zastupitelstva městské části povede současný radní David Oplatek, který se ve vedení radnice soustředí především na bydlení a sociální témata. Z druhého místa do voleb půjde místostarostka Jasna Flamiková, ze třetího pak kulturní manažerka Pavla Lukešová.

„Do voleb letos jdeme s konceptem férové a sdílené městské části. Městské části, která bere ohled na všechny lidi, kteří v ní žijí.” říká lídr kandidátky David Oplatek. Podle něj Zelení budou v Brně-střed usilovat především o to, aby byla městská část obyvatelům i návštěvníkům přívětivá a otevřená. Zároveň chceme být připravení na nastávající změny – klimatické i sociální. Budeme si muset poradit například s vlnami veder i se stárnutím obyvatel,” doplnil David Oplatek.

“V městské části musíme vysazovat nové stromy a další zeleň. Zároveň je potřeba budovat opatření na zachytávání dešťové vody tak, aby pomáhala ochlazovat ulice rozpáleného centra města,” upozornila dvojka kandidátky Jasna Flamiková, která jako lídryně celoměstské zelené kandidátky chce podobná opatření prosazovat v celém Brně. “Věnovat se chci i tématu bezpečného pohybu po městské části pro všechny její uživatele. Mojí vizí je město, kde můžou i děti chodit samostatně do školy.”

Koncept sdílené a férové městské části se Zelení v Brně-střed chystají prosazovat i v oblasti rodiny. “Chci se zaměřit například na větší dostupnost mateřských škol, pestřejší výběr škol různého zaměření, zavádění dětských skupin, ale třeba také na zdravější stravování,” popsala trojka kandidátky Pavla Lukešová. Stejně tak bude její prioritou péče o seniory a dlouhodobě nemocné, kterým chce ulehčit pohyb po městské části a zlepšit pro ně dostupnost služeb.

Letos se navíc na předních místech zelené kandidátky do Zastupitelstva městské části Brno-střed objeví řada nezávislých osobností. Bude mezi nimi například advokát, předseda Občanského sdružení Masarykova čtvrť a bojovník proti nelegálním billboardům Michal Závodský, historička architektury Barbora Benčíková nebo romský aktivista Robin Stria.

kontakt: David Oplatek, mob. 725741376, mail: david.oplatek@zeleni.cz